Jak pečovat o košile

Jak pečovat o košile?

Jak se starat o košile a jak v nich vypadat dobře

Když už investujete do kvalitní a správné košile, určitě také chcete, aby vám vydržela co nejdéle pěkná a jako nová. Zde je několik rad, jak s o košili starat, a také jak ji vybírat, aby vám dlouho sloužila.

Rozhodně neplatí, že čím dražší a kvalitnější košile, tím mně se bude mačkat. Kvalitní bavlna se zkrátka vždy trochu mačká. Mačkavost záleží na druhu bavlny, gramáži a vazbě. Každá košile, i ta slim fit pěkně padnoucí na tělo, se po několika hodinách nošení, a obzvláště, pokud dlouho sedíte, trochu pomačká.

Jak pečovat o košile?
JJak pečovat o košile?

Nejlepší je košili nosit jen jeden den, a pak ji přeprat. Obzvláště v horku. Druhý den už nemusí vypadat tak dobře. Košile perte podle instrukcí na štítku. Obecně platí, že košile se perou na šetrný program, a to maximálně na 40°C. Po vyprání košili usušte na ramínku. Mnohem méně se pomačká a bude se snáze žehlit. Nežehlivé košile nejsou samospásné. Tento materiál bývá napuštěný chemikáliemi, a efekt časem vyprchá. Pokud chcete vypadat v košili dobře, smiřte se s tím, že ji zkrátka budete muset žehlit. Čím kvalitnější a těžší látka, tím snáze se žehlí. Hutnější volnočasové košile většinou vyžehlíte celkem snadno. Pokud chcete žehlení usnadnit, žehlete košili ještě vlhkou, nebo ji před žehlením navlhčete, například rozprašovačem.

Žlutým skvrnám z potu v podpaždí se snažte zabránit, nedá se jich efektně úplně zbavit. Používejte kvalitní antiperspiranty, v košilích neprovádějte náročné fyzické aktivity a oblékejte se přiměřeně teplotě. Pod košili také můžete nosit vhodné tričko nebo nátělník, ty pot nasají a nepustí ke košili.

Jak pečovat o košile?
pixel