Jak najít svůj osobní styl v oblékání?

Jak najít svůj osobní styl v oblékání?

Najít svůj styl může být těžké a pro většinu lidí je to běh na delší trať. Možná vám pomůže pár našich rad.

Oblékejte se podle svého stylu života

Oblékat se zásadně podle módních trendů může být ošemetné. Pokud se trendy neshodují v tom, co rádi děláte, co vám sluší a jací jste, nikdy nebudete vypadat skvěle. Noste klidně tričko s oblíbenou kapelou nebo kostkovanou košili, pokud tento prvek dobře zapracujete do celku.

Nesnažte se vypadat jako někdo, kým nejste

Pokud nesportujete, nenoste oblečení, které vypadá, jako byste právě vyšli z posilovny, budete vypadat nepatřičně. Uvědomte si, co vás baví a co rádi děláte, a podle toho si zařiďte dostatečně velkou část svého šatníku.

Řiďte se svou osobností

Nenuťte se do něčeho, co vám nesedí, i když je to v módě. Dejte pouze pozor, abyste byli oblečeni adekvátně situaci a nevysílali zbytečně a nevědomky špatné signály kvůli nevhodně zvolenému oděvu. Nemusíte rozumět všem nejnovějším trendům nebo věnovat spoust času sledováním módy. Pokud si nejste při nákup jisti, raději se s někým blízkým poraďte.

Nezapomeňte na základní kousky

V každém šatníku by měly být jednoduché, základní kousky v neutrálních barvách, které se dobře kombinují. Bez tohoto základu budete mít neustálý problém, co na sebe.

Jste introvert nebo extrovert?

Pokud jste extrovert a nevadí vám poutat na sebe pozornost okolí, může se to odrazit i na vašem oblečení. Trička s výraznými nápisy, křiklavé barvy nebo netypické kombinace mohou být pro vás to pravé. Pokud ale takoví nejste, může vám podobně volené oblečení úplně pokazit den a nebudete se cítit ve své kůži.

Oděv volte i podle toho, jaký dojem chcete v lidech vzbudit a oblékejte se adekvátně situaci

Pro formální události se oblékejte tak, jak je vyžadováno a nepodceňujte dress-code. Díky vhodnému oblečení budete působit sebevědomě a cítit se dobře. Investujte do kvalitního společenského obleku, bot, košile, kravaty a pásku, abyste v případě nějaké události nebyli nervózní a věděli, že máte co na sebe. A v případě pracovního pohovoru je lepší být oblečen trochu více formálně, než méně.

Osobní styl v oblékání Osobní styl v oblékání Osobní styl v oblékání Osobní styl v oblékání
pixel